Φωτογραφίες από τη δημοσίευση του χρήστη Δημοτική Ραδιοφωνία Πρέβεζας Kυρίαρχος του παιχνιδιού ο Άκτιος Απόλλων μέσα στην έδρα του
Με το επιβλητικό αποτέλεσμα 91-49 νίκησε τον ΑΟ Φιλοθέης στο ΔΑΚ Πρέβεζας ο Άκτιος Απόλλων, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος μπάσκετ της Γ’ ΕΣΚΑΒΔΕ. Η ομάδα του Μιχάλη Παπαμιχαήλ πήρε το προβάδισμα από τα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού και έτσι πήρε πολύ εύκολα το ροζ φύλλο του αγώνα.
Τα δεκάλεπτα: 25-13, 18-12, 19-11, 29-13
ΑΚΤΙΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ (Παπαμιχαήλ): Δημολίτσας 2, Παπαδιώτης 12, Τσεκούρας 9, Μπάκος 6, Τέφας, Τζάλλας 6, Σκαμνέλος 12, Ζέρβας 13, Χασιώτης 9, Πιστιόλας 6, Αργυρός 3, Τσέτσικας 13.
ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ (Γιαννακός): Κατσούλας, Γιαννακός Κ. 4, Κατσιγιάννης 2, Γιαννακός Β. 4, Τόλης 23, Βλάχος 3, Παππάς 1, Σιαπλαούρας 6, Γκαρτζονίκας, Λαζανάς 6. Διαιτητές: Ρούγκας – Σταμάτη